Ботев Враца и Славия играят при резултат 0:0 в мач от 22-ия

...

НА ЖИВО: Ботев Враца - Славия 0:0, червен картон за гостите

Ботев Враца и Славия играят при резултат  0:0  в мач от 22-ия кръг на efbet Лига.

В 9-а минута пристигна първият по-добър късмет в срещата. Браян Переа се ориентира добре и откакто овладя топката отвън наказателното поле, незабавно опита удар от разстояние, който бе прецизен, само че вратарят на Славия внимаваше и избави. В идващите минути играта бе накъсана, като двата тима избраха сигурността в защита и избягваха непотребните опасности.

Тони Тасев извърши директен свободен удар от разстояние в 29-а минута, който привидно не бе изключително огромна опасност, само че Красимир Костов от Ботев Враца изпусна топката и в последния миг се ориентира, преди да допусне съдбовна неточност. В 33-а минута Тони Тасев направи превъзходен пробив на левия фланг при контраофанзива, след което опита удар от границата на наказателното поле, само че топката се отби от страничния дирек на вратата на Ботев Враца. Късмет за домакините!

В 43-а минута Ерол Дост овладя топката в средата на терена и направи независим дрибъл, след което направи свръхестествен финт против Петко Ганев, с цел да го отстрани, само че изстрелът му от чиста позиция, бе необикновено отразен от Красимир Костов, който мазета в корнер.

В 52-а минута Славия направи нова добра офанзива, при която Тони Тасев откри Галин Иванов на границата на наказателното поле, само че ударът с левия крайник на футболиста на " белите " бе право в Красимир Костов, който улови. " Белите " опитваха да открият дълготраен напън, само че Ботев Враца бе задоволително проведен в защита.

В 78-а минуа Велко Йеленкович направи жестоко влизане, за което бе изпъден с пряк червен картон, а Славия остана с 10 индивида на терена.

Стартови сформира:

Ботев Враца:  76. Красимир Костов, 8. Диего, 3. Мартин Кавдански, 30. Петко Ганев, 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов, 6. Антонио Георгиев, 23. Брайън Мендоса, 28. Клери Сербер, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа

Треньор:  Даниел Моралес

Славия:  21. Светослав Вуцов, 4. Людовик Соареш, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 3. Ертан Томбак, 19. Чунг Нгуйен До, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 17. Ерол Дост, 10. Владимир Николов

Треньор:  Златомир Загорчич